Rekonstrukce před prodejem nemovitosti: Skvělá příležitost, nebo zbytečná investice?

S prodejem nemovitosti se pojí mnoho otázek. Jednou z těch závažnějších je pak rozhodnutí, zda před vypuštěním domu či bytu na trh objekt rekonstruovat.

Léta užívání, výchova dětí i společnost domácích mazlíčků se na nemovitosti podepíší, nemluvě o nejrůznějších živelních pohromách a nehodách. Do jaké míry se ale rekonstrukce opravdu vyplatí?

Ctěte vkus budoucího majitele

Zapomeňte na mýty o tom, že správně provedená rekonstrukce dokáže cenu nemovitosti několikanásobně zvednout. V tom nejlepším případě se prodejní cena navýší o náklady o rekonstrukci, žádné kladné body pro vás to ale neznamená.

80 % potenciálních kupců totiž preferuje nižší cenu s tím, že si nový byt nebo dům přizpůsobí svému obrazu. Nákladná rekonstrukce se na ceně a interiéru nemovitosti může podepsat takovým způsobem, že se objekt stane v podstatě neprodejným.

Utáhněte kohoutky, ukliďte pokoje

Většina realitních expertů se shoduje, že pokud investice do úpravy nemovitosti přesáhne více než několik tisíc korun, jde o nevratný výdaj.

Důležité je opravit a uvést v chod především estetickou a provozní stránku interiéru. Není od věci opravit kapající kohoutky, pořídit chybějící dveře. Naopak nahrazení umakartového jádra zděnou variantou je zbytečná investice.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.